rustik perde temizlik şir

Rustik Perde Yıkama

Rustik Perde Yıkama Hayatın her alanında bir hayli şeyde olduğu gibi perdeler de her zevke, döneme, kaliteye göre dizayn edilebilmektedir.

Rustik kelime manası olarak ağaç dallarına benzetilerek yapılar ahşap veyahut metal mobilyalar olarak izah etmektedir.

Günümüzde en çok seçenek edilen perde modelleri arasında yer alan rustik perdeler, ahşap, metal veya pirinç rüstik borusu üzerine, perde kumaşına geçirilen halkalar aracılığıyla takılmaktadır.

Her türlü perde rustik bu şekilde kullanılabilmektedir.

Özel bir kumaşı olmamasına karşın ahşap rustik borusu üzerinde keten, vual ve doğal perdeler tercih edilirken pirinç rüstik borularında tuvalet tarzda perdeler tercih edilmektedir.

Bu perde modeli daha çok perdelik ve kartonpiyerin olmadığı alanlarda camın üzerine takılarak kullanılmaktadır.

Rustik perde modelini yatak odası, oturma odası, mutfak gibi hanenizin fark alanlarında kullanabileceğiniz gibi işletmelerde de tercih edebilirsiniz.

Rustik perde diğer perde türleri gibi duvarda boydan boya yer kaplamadığı için hem daha rahat bir görüntüye sahiptir hem de daha ekonomiktir.

Ayrı olarak uygulanış şeklinden dolayı ortama daha sıcak, candan bir hava kat rak süsleyici ve aykırı bir görsellik sunmaktadır.

Gaziantep Rustik Perde yıkama

Rustik perde uygulamasında rastgele bir perde kumaşı sınırlaması olmamaktadır. Diğer perdelerle mukayese etme yapıldığında daha ivedi çıkarılıp, yıkanabilir.

Bundan dolayı, perdeleri mümkün olduğunca kısa aralıklarla yıkamak hem evin genel görüntüsü hem sağlınız için en uygunudur.

Kalın kumaşlı perdelerinizi zaman zaman elektrikli süpürge ile de temizleyebilirsiniz.

Daha hassas yapıdaki perdelerinizi yıkamak istediğinizde, rustik borudan çıkartarak yıkamalısınız.

Yada eğer İsterseniz bir bez torba içerisine koyarak, uygun deterjan ile perde kumaşına uygun ısıda çok sıkmadan perdelerinizi yıkayabilirsiniz.

Yıkama işleminden sonra, perdelerinizi nemli bir şekilde asarsanız ütüleme işleminin kapı araladığı sararmadan kurtulmuş ve vakit kaybından tasarruf etmiş olursunuz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir